eticaret anahtar

E-Ticaret İşinizde Başarıyı Arttırmanın 9 Yolu

Dünyada e-ticaret başarısı 2010′ dan günümüze, hızla artış göstermektedir. Tahminlere göre 2018′ in sonlarında, başlangıcından %41 oranında başarı artışı sağlayacaktır. Bunu göz önüne aldığımızda, e-ticaret te ki başarımız için aşağıdaki kritik tiyolara odaklanmak bir zorunluluk haline gelmektedir.

eticaret-1

1-Yeni bir işe başlarken acele etme

Başarısız e-ticaret girişimcilerinin en büyük hatalarından biri, sağlam bir e-ticaret sitesi kurulmadan işe hemen başlamalarıdır. E-ticaret sitesi sizin için bir maliyet olacağı için bu tek şansınızı doğru değerlendirmeniz gerekmektedir. Ucuz olsun diye yapılacak işler yada kararlar tüm paranızı çöpe atmaya neden olabilir. Domain ismini satın alıp, site yapım aşamasındadır sayfası yayınlandığında önemli olan bazı temel çalışmalar olan SEO, içerik, sosyal medya , dijital pazarlama gibi çalışmalara başlamanız gerekir.

müşteri

2-Müşteri odaklı çalışın

E-ticaret işinde yetersiz kalınan en büyük kusur, müşterilerin ürün alırken, dokunamaması, hissedememesi, koklayamaması, yani sıcak satış olmamasıdır. Bu eksikliği müşterilerinize en uygun şekilde telafi etmeniz tamamen size bağlı. Bunun için en iyi öneriler onlar için hazırladığınız uygun fiyatlar. Özel müşterilerinize yada tamamına sağlıyabileceğiniz ücretsiz kargo ve alışveriş çeki gibi bazı imkanları sunabilirsiniz. Müşteriler kendilerini özel hissetmekten her zaman mutluluk duyacaklardır.

eticaret

3-Herşeyi test etmekte fayda var

Yeni bir iş ve eticaret işiniz devam ederken, müşterilerinizi test ve analiz etmeyi asla ihmal etmeyin. Bir müşteri gibi düşünün ve sitenizde neyin çalışıp neyin çalışmadığını ve arkasındaki, nedenleri araştırın.

4-Sosyal medya ile iç içe olun

Bir eticaret firmasının her zaman bir eticaret danışmanına ihtiyacı vardır. Sosyal medya, web sitenizin kalp atışı olduğuna göre, müşterilerinize her zaman canlılığınızı ve varlığınızı sergilemek zorundasınız. Muhteşem bir sosyal medya uzmanınız varsa müşteri ve bilinirliğiniz asla sekteye uğramaz.

5-Eticaret sitenize sosyal öğeler ekleyin.

Eticaret sitelerine sosyal öğeler eklemek çok eski ve geçerli bir yöntemdir. Ürün yorumları ve takip butonları eklemek yada isteğe bağlı iletişim formları ekleyerek sitenizin canlılığını ve hareketliliğini arttırabilirsiniz.

responsive tasarım

6-Mobil uyumlu site

Tablet ve mobilden satış dünya tüketici harcamalarında 2014 yılında 204 milyon dolar iken 2018 de 626 milyon dolara yükselmesi beklenmektedir.Kullanıcıların %63’ü akıllı telefon yada tablet uyumlu sitelerden alışveriş yapmaktadır. Eğer tablet ve mobil uyumlu bir siteniz yoksa takip eden birkaç yıl içinde konu dışı kalabilirsiniz.

7-SEO da en üst seviyede olamaya çalışın

Büyüyen eticaret ekonomi deneyimleri gün geçtikçe kalabalıklaşan bu platformda her gün daha çok çalışmanın önemini vurguluyor. Bu da seoya verdiğiniz önemle doğru orantılı artacaktır. İşini iyi yapan bir SEO uzmanı bu iş için vazgeçilmeniz olmalı.

8-Müşteri bilgisi toplamak

E-ticaret işiniz için, vazgeçilmez geçerli ve en önemli nedenlerden biriside her zaman olduğu gibi müşteri bilgisi ve müşterilere ait veri tabanı oluşturmak olmalıdır. Bu veri tabanlanları tamamen size ait ve özel olmalı.

9-Yavaş yavaş gelişmek

Son olarak gelişmeyi asla durdurmayın. Son teknoloji, yeni trendler ve müşteri profilleri her zaman değişir. Sizde bu değişime ayak uydurmalısınız. İşiniz için gelişim asla durmamalı.

 

 

Posted in Genel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.