Computer-user-woman-shocked-surprised-laptop-26035859

Facebook kullanıcılarının zekasına güvenmiyor mu? Yeni satire etiketi

İnternet üzerinden erişebildiğimiz birçok bilgi bize her zaman doğru bilgiyi sağlamıyor olabilir yada bir çok web sitesinde doğru haberler iletilmiyor olabilir. Ancak bazı siteler bunu bildiğimiz üzere bilinçli bir şekilde sadece yergi amaçlı olarak içinde mizah kullanarak yapıyor.

İşte tamda bu noktada facebook kullanıcılarının, haberin doğru kaynaklı mı yoksa yergi mi içerdiğini belirtmek için yeni bir yergi etiketi sistemine gideceğini açıklıyor. Aslında herkesin anlayacağı üzere güncel konular üzerinden hareketle, yaşanan olaylar ile ilgili olarak içerisine biraz abartı ve mizah katarak yayınlan bu absürd yazıların, gerçek bir haber niteliği taşımadığı çok aşikar ama her nedense facebook bunu kullanıcıları için ayırmayı hedeflemiş. Hatta The Onion sitesinin yayınlarını test amaçlı olarak yergi etiketiyle ‘[Satire]’ link önüne ekleyerek etiketlemeye başlamış bile.

Facebook  bu uygulamasını ilerki dönemlerde devam ettirir mi bilinmez ama şu an için yeni medya da tartışmalara yol açacağı çok aşikar gözükmekte.

Posted in Haber, Yeni Meydan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir